Starosta nerieši susedský spor a rovno nás odporučil na súd. Je možné niekde podať sťažnosť?

Zodpovedané
27. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Starosta nerieši susedský spor a rovno nás odporučil na súd.

Je možné niekde podať sťažnosť?

Napríklad na VÚC. Pokiaľ mi je známe, tak by si mal susedov aj nás predvolať a pokúsiť sa dohovorom o zmier. Nechceme to hnať až na súd, nakoľko to by bol, obrazne povedané, beh na dlhé trate. So susedmi sme sa snažili aj my niekoľkokrát dohodnúť, avšak neúspešne.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

keď danú vec nechcete hnať na súd, chcete sa dohodnúť a starosta Váš spor odmieta riešiť, je možné osloviť mediátora.

Mediátor v podstate "nahradí" činnosť starostu a teda požiada o stretnutie protistranu a pokúsi sa o dohodu.

Čo sa týka sťažnosti na starostu, obráťte sa na právnu poradňu.

V prípade potreby a záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk