16 ročná dcérka má už viac ako rok suchý dráždivý chronický kašeľ. Akú liečbu navrhujete?

Zodpovedané
1. sep 2021

Dobrý deň,

16 ročná dcérka má už viac ako rok suchý dráždivý chronický kašeľ. Všetky výtery a odbery na mykoplazmy a chlamýdie sú negatívne. RTG tie. Dcérka má už 6 rokov polypy, ktoré má pre rapídny nárast každý rok operované.

Využívala veľa ATB a nič nepomáha. Chodíme k imunologičke, ktorá na nič neprišla. Berie lieky a aj spreje Fullhale a Berodual. Kašeľ má nonstop cez deň a v noci o dosť dráždivejší.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nenavrhovali Vám preliečenie v Tatrách? Asi by som skúsila niečo takéto cez imunoalergo. Predpokladám, že alergie a astma boli vylúčené.

Ste v sledovaní ORL, brala ATB, RTG je OK. Potom ešte nejaká forma potravinovej intolerancie? Histaminka? Alergia na BKM? Celiakia? Sú to málo pravdepodobné príčiny, ale možné je všetko. Takže by som išla na mesiac na prísnu diétu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas