2,5-ročný syn má prilepenú spodnú časť predkožky. Ako máme postupovať v liečbe?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

pred 6. mesiacmi mal 2,5-ročný synček zrazu ako keby opuchnutý pipík a išli sme na pohotovosť. Tam mu nasilu stiahli predkožku a pipík pretiahli. Aj mu vyšlo trošku hnisu a povedali, že treba mastiť a kúpať v hypermangáne. Aj sa to zahojilo, len teda stále mastíme Framykoinom. Keď nenamastíme, tak sa mu predkožka ako keby po pár dňoch potrhá.

Spomínala som to našej pediatričke a povedala, že máme mastiť. Pár dní dozadu sme zistili, že má ako keby stále spodnú časť predkožky prilepenú. Pipík sa mu síce krásne pretiahne úplne bez problémov, ale v podstate žaluď mu smeruje ako keby dole, lebo sa predkožka krásne pretiahne len zvrchu. Ukázali sme to lekárke a povedala, že to nevadí. Vraj to sa spraví a nočné erekcie mu to napravia.

Aký máte názor na takéto niečo vy?

Netreba ísť za urológom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate mám rovnaký názor - hoci bez jasného vyšetrenia sa ťažko hodnotí. Erekcie a dozrievanie synčeka postupne by malo viesť k tomu, že sa predkožka sama bude dať pekne pretiahnuť.

Ak by sa ani o pol roka stav nehýbal, tak po konzultácii s Vašou doktorkou by bolo vhodné možno skúsiť kortikoidnú masť a kúpele v sleze.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas