Aká by bola reakcia v prípade, že by v tele ostala hlavička kliešťa?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

12 mesačný syn má na hlave vo vlasoch “čiernu bodku, ktorú neviem identifikovať. Vyzerá byť zarovno pokožky. Nemá okolo žiadne červené fľaky, ani sa nijako nemení, nezväčšuje. Má to tam 4 dn a nedá si to veľmi pozrieť. Je to vo vlasatej časti.

Aká by bola reakcia v prípade, že by v tele ostala hlavička kliešťa?

Nemám vedomosť o tom, že by syn kliešťa mal.

Mám ísť lekárke, alebo stačí to sledovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

hlavička by buď postupne odpadla, alebo sa niekedy musí ihličkou vyšparchať. Nakoľko je to na hlave, nerobila by som to doma na vlastnú päsť , ale by som išla k lekárke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas