Aká má vyzerať správna starostlivosť o intímne partie 6-ročnej dcérky?

Zodpovedané
19. júl 2022

Dobrý deň,

moja 6-ročná dcéra máva niekedy špinavé nohavičky do žlta. Jedenkrát mala svrbenie, absolvovala gynekologické vyšetrenie. Vtedy výtok nebol prítomný. Bol jej robený ster zvnútra aj z vonka, výsledok bol negatívny.

Má vyšetrený moč, zápal negatívne aj baktérie negatívne. Preliečená bola Vermoxom, liečba bola zopakovaná po 3 týždňoch. Známe, ktoré majú dcérky ich vraj až tak nesledujú a tvrdia mi viaceré, že deťom nohavičky bežne smrdia močom.

Je to v poriadku?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

áno, je to "normálne". Počas hry si koľkokrát deti ucvrknú (pri pádoch napr), alebo sa dobre neutrú atď.

Hygiena dievčatka by mala byť vždy smerom spredu dozadu, aby sa nezaniesli baktérie z okolia análneho otvoru do močového ústia a nespôsobili infekcu močových ciest.

Myslím, že nateraz dcérke netreba robiť žiadne špeciálne vyšetrenia. Keď tak, môžete nasadiť kúru probiotikami - Probiofix INUM.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas