Aké sú pravidlá, aby pediater prijal dieťa, ktoré nemá v danom meste trvalý pobyt?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

s manželom bývame v podnájme na inom meste ako máme trvalý pobyt. Rada by som si nasla pediatra v mieste podnájmu pre novorodenca.

Je to možné?

Treba pediatrovi oznámiť, že náš trvalý pobyt je inde ako bývame?

Aké sú potrebné pravidlá, aby mi pediater prijal dieťa po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba zavolať pediatrovi, resp. sestričke a oznámiť jej tieto informácie. Že hoci máte iný trvalý pobyt bývate tu a chceli by ste pani doktorku/pána doktora ako pediatra, či je to možné.

Odpovie Vám sestrička podľa stavu atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas