Aké vyrážky má dcérka na rukách?

Zodpovedané
7. aug 2019

Dobrý deň,

dcérka má výsyp na rukách. Keď je vonku, tak je vysypaná. V noci to má dobré. Teplotu, kašeľ a ani soplík nemá. Žiadne nové jedlo nejedla a prach na pranie som nemenila.

Môže to byť alergia na slnko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o určitý typ solárnej alergie - ak bola koža vystavená slnku. Niekedy aj s kombináciou "obtierania" sa o trávy.

Kožu treba chrániť oblečením, vyhýbajte ju slnečnému žiareniu. Ak sa tak nedá, je potrebné používanie vhodných ochranných faktorov s dostatočne vysokými aj UVA filtrami
v ochranných krémoch.

Prechodne môžete dávať aj Zenaro (je na predpis).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas