Aké vyrážky má ročný synček na nohe?

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

pred týždňom mal ročný synček zvýšenú teplotu a sopeľ. Na nohe sa mu objavili tekuté vyrážky na jednej viac. Má ich asi 12.

Najprv som si myslela, že ho uštipol komár alebo nejaká alergická reakcia. No zatiaľ sa mu to nerozširuje. Má to asi týždeň. Nemastím to ničím. Dala som Fenistil kvapky.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o nejaký paranifekčný exantém - teda vyrážka pri viróze. Pokračovala by som v liečbe Fenistil kvapkami a lokálne napr Belobaza, či kalciová masť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas