Ako dlho môže trvať soplík u 5 týždňového synčeka?

Zodpovedané
4. dec 2020

Dobrý deň,

môj 5 týždňový synček dostal soplíky od staršej sestričky. Odsávam mu ich, ale idú len trochu.

Ako dlho mu môže trvať soplík?

Druhý problém je synčekove chrapčanie. Keď spinká, tak má čisté dýchanie. Väčšinou chrapčí pri papaní mlieka, alebo keď si berie do úst cumlík.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vírusový soplík môže trvať cca týždeň.

Chrapčanie pri papaní nie je nič, čo by sa muselo riešiť, neznamená to, že ma šušnik, skôr je tam iná mechanika dýchania. Je netrpezlivý.

My sme napríklad vždy vedeli, že je synček hladný, keď nám začal pri plači takto "krochkať" 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas