Ako dlho sa môže užívať Dulcosoft?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

syn má 2 a pol roka a už od zavedenia príkrmov má problémy so stolicou. Boli sme na vyšetreniach na sonografii na chirurgii a u gastroenterológa a všetko má v poriadku. Skúšali sme už všetky domáce recepty - slivky na všetky spôsoby, ovsené vločky, nepapa sladkosti, vela ovocia a zeleniny.

Gastroenterológ mu predpísal laktulózu, pretože tento sirup by mohol užívať dlhodobo. Ale laktulóza vôbec neúčinkovala. Tak sme nasadili Dulcosoft s účinnou látkou Macrogol a užíval ho 3 mesiace. Postupne sme ho vysadili.

3 týždne kakal aj bez neho a po 3 týždňoch opäť nekaká a každé 3 - 4 dni mu musím dať čipok, aby sa vyprázdnil.

Je možné užívať Dulcosoft dlhodobo?

Respektíve mu ho zase nasadiť a o 2 mesiace zase skúsiť postupne vysadiť?

Nemôžu mu z neho zlenivieť črevá?

Viete odporučiť ešte nejaké vyšetrenia u odborníka?

Pediatrička povedala, že už nie je kam ho s tým poslať vyšetriť.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste v sledovaní gastroenterológa, nechala by som liečbu na neho. Makrogol sa môže užívať 3 mesiace. Potom sa má vysadiť, tak ako bolo u Vás. Pokiaľ problémy pretrvávajú, je možné jeho opätovné nasadenie.

Ak dodržujete stravu a pohyb, tak je ešte otázny príjem tekutín. Ten by som jednoznačne navýšila ako sa dá - polievky, uhorky, voda, čaj.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas