Ako liečiť bolesť genitálií trojročnej dcérky?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

mám trojročnú dcérku, ktorá sa z času na čas rozplače, že ju bolia genitálie. Je to nepravidelné. Niekedy raz za týždeň - dva, inokedy obdeň. Trvá to už dlhšiu dobu.

Snažila som sa spozorovať niečo v strave, nosí bavlnené nohavičky, doma chodí holá, spinká v tričku. Odplienkovaná je od 1 roka. Raz som si všimla, že to má zapálené. Nechce si to však dať nakrémovať. Doma nosí papuče, aby zospodu nenachladla.

Každý deň ju umývam odspodu už len ja. Predtým sa umývala sama. Problém začal v čase, keď mala vyše 2,5 roka. Z pišulky jej smrdí. Neviem to identifikovať, ale cítiť to vtedy, keď je napr. v posteli a nemá na sebe prádlo. Cítim to hlavne ja. Avšak žiadne výtoky a ani iné problémy na nohavičkách nemá. Vždy ich má čisté.

Nikdy to nie je pri cikaní, nie sú to močové cesty. Včera som si všimla, že to má začervenané nie v okolí pyskov, ale odtiaľ dole k riťke. Nenavštevuje škôlku, som s ňou doma.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

a nechytá sa genitálie, keď chodí holá? Prípadne, nemôže dochádzať k podráždeniu genitálu? Keď si sadne na niečo tvrdšie, zožmolí sa...

Iba toto ma napadá. Ak píšete, že je to iba občas nie na pravidlenej báze. Tak naslepo by som skúsila mazať Imazol krémpastou 2x denne po dobu 1 týždňa.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim najmenším poistencom množstvo benefitov. Získajte príspevok na okuliarové rámy pre deti a veľa ďalších výhod.
www.union.sk/vyhody-pre-najmensich