Ako liečiť bolesti nožičiek u trojročnej dcérky?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

moja trojročná dcérka máva intenzívne bolesti nožičiek. Niekedy cez deň spustí krik, alebo sa v noci zobudí a intenzívne plače. Myslím, že je to z dôvodu rastu.

Môžem jej nôžky natierať Dolgit krémom?

Alebo odporúčate nejaký iný krém?

Lieky jej tak rýchlo nezaberú.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Dolgit krém obsahuje Ibuprofen, takže by mal tlmiť bolesť, môžete ale aj akýkoľvek iný krém, ktorý ani neobsahuje látku proti bolesti.

Ide skôr o kontakt s mamou, s kožou, upokojenie a premasírovanie danej oblasti. Pri veľkej bolesti môžete podať Nurofen sirup podľa hmotnosti.

Rastovými bolesťami som sa podrobnejšie zaoberala v týchto príspevkoch:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas