Ako liečiť neustály kašeľ u 15 mesačného syna?

Zodpovedané
19. nov 2020

Dobrý deň,

môj 15 mesačný syn mal pred 6 týždňami záchvat laryngitídy. Kašlal ako keby by štekal a mal problém sa nadýchnuť. Odvtedy sa nemôže zbaviť kašľa. Na chvíľku mu ustane a zase sa mu spustí.

U lekárky má vraj dýchanie čisté. Idú mu zuby. Teploty nemá, je živý vymýšľa. Keď ho vezmem von, tak nekašle.

Môže mať zápal pľúc, ktorý by nebolo počuť?

Vyšetrenia z krvi mu lekárka nerobila. Stále len sirupy od kašľu. Zaberú, na týždeň sa to ukľudní a začne znova kašľať.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko kašeľ už trvá viac ako 6 týždňov, tak sú potrebné vyšetrenia: RTG pľúc, odber, potom ORL a imunoalergológia.

Môže ísť o viacero diagnóz, ktoré sa týmito vyšetreniami môžu vylúčiť pripadne potvrdiť (od zápalu pľúc, cez zatekanie hlienov z dutín, alergia, bronchitída.)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas