Ako liečiť opakovanú angínu u 5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

náš 5 ročný syn chodí do škôlky. Je tam 2 - 3 týždne a potom má 2 týždne hnisavú angínu a užíva ATB.

Od mája má asi 4 - 5x angínu. Výtery, krv a moč sú v poriadku. Dlhodobo berie Imunoglukan na posilnenie imunity. Pred dvoma rokmi sa liečil na mononukleózu a odvtedy sa mi zdá, že imunita je veľmi oslabená.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o sekundárny imunodeficit po ovčích kiahňach. To znamená, že znížená imunita je zapríčinená práve prekonaním ovčích kiahní. Imunodeficit je u niektorých detských pacientov prítomný.

Navrhovala by som Vám vyšetrenie v ORL ambulancii (na vylúčenie fokusu v krčných mandliach) a potom (ak bude výsledok negatívny) vyšetrenie u detského imunoalergológa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas