Ako liečiť stafylokoka v ušiach a v nose 10 mesačnej dcéry?

Zodpovedané
29. júl 2019

Dobrý deň,

mám 10 mesačnú dcérku, ktorej pred pár dňami zistili stafylokoka v ušiach a aj v nose. ORL doktor jej predpísal lieky Oftaquix a Framykoin. Dcérke pravdepodobne nezaberajú. Stále si škriabe uši, plače a trhá si od bolesti vlasy. V noci vôbec nespí, trápia ju bolesti.

Čo by ste odporučili?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

od bolesti prechodne Nurofen sirup podľa váhy (nie podľa veku) a do ušiek si treba dať predpísať od bolesti Otobacid N.

Váš ORL lekár pravdepodobne robil výter a teda antibiotiká zvolil podľa citlivosti výteru.

Ak však ani po cca 2-3 dňoch nezaberajú, je potrebné ich zmeniť - treba ísť na kontrolné vyšetrenie k lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas