Ako liečiť upchatý noštek u 8 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
6. jan 2022

Dobrý deň,

mám 8 mesačnú dcérku, ktorá má od augusta upchatý noštek. Najskôr sme si mysleli, že je prechladená, ale drží ju to až doteraz. Nemala ani nemá horúčku, ani kašeľ. Iba ten noštek.

Niekedy viac, niekedy menej. Stále ho počuť ako v ňom chrapčí. Žijeme v zahraničí. Boli sme aj u lekára, nič nevidel iba, že jedna dierka je červená. Používame Sterimar, zvlhčovač vzduchu. Mali sme aj kvapky, či mentolový balzam, ale nič nepomáha. Stále počuť ten noštek. Niekedy počuť ako sa maličká snaží vyfuknúť, ale nejde jej to.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko čo robíte by som odporučila i ja - zvlhčovač vzduchu, Sterimar, prípadne kvapky.

Ešte sa dá inhalovať Vincentku či morskú vodu 1x denne 10 minút a na dennej báze nosná sprcha.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas