Ako pomôcť 13 mesačnému synčekovi, ktorý má každodennú bolesť bruška?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

náš drobec má momentálne 13 týždňov a stále má bolesti bruska. Posledné týždeň - dva je to v štádiu, že každý deň pred spaním, v noci cca 1x a ráno sa cely krúti a tlači. Niekedy mu výjdu vetry, niekedy nie. Väčšinou pri tom neplače. Priberá a rastie pekne. Dávali sme Espumisan, ale mám pocit, že vôbec nepomaha. Dávam aj Pupik gél.

Nás pediater mi hovorí, že je to normálne. Vraj sa mu čreva vyvíjajú a že cca do 4. - 5. mesiaca by to malo prejsť.

Je to v poriadku?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste synčekovi ešte nasadiť probiotiká BioGaia. Pokiaľ tento stav nevznikol náhle teraz ale pretrváva, tak by som to pripisovala rovnako ako Váš pediater kolikám. Tie postupne od 4. mesiaca odznievajú. Niektoré deti ich majú do 6. mesiaca. Už by to postupne malo ísť k lepšiemu.

Držím palce

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas