Ako postupovať, keď 9 mesačný syn nemá zostúpené semenníky?

Zodpovedané
16. aug 2019

Dobrý deň,

môj syn má 9 mesiacov a na poslednej poradni mi povedali, že nemá zostúpené semenníky. Vraj do roka je to bežné, ale ja z toho nemám dobrý pocit.

Načo sa mám pripraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak vajíčko nezostúpilo do tohto veku je už nepravdepodobné, že zostúpi. K operačnej liečbe sa pristupuje maximálne do 2 rokov života, najlepšie však do 15. veku dieťaťa.

Vaša pani doktorka teda asi plánuje počkať do 12. mesiaca a ak nebude semenník v tom čase v miešku, tak indikuje vyšetrenie detským urológom.

Ten podľa klinického nálezu indikuje sono a prípadné operačné riešenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas