Ako riešiť problémy 4,5 mesačného dojčaťa s hustou stolicou?

Zodpovedané
28. dec 2020

Dorby deň,

syn má 4,5 mesiaca, 8.5 kg a pôrodnú váhu mal 4,2 kg. Je čisto kojený, prešli sme si aj laktačnými štrajkami. Ale keďže priberá, tak je zatiaľ stále len na materskom mlieku.

Od malička ma problém s kolikami a kakaním. Cvičíme nôžkami, masírujeme a nahrievame bruško, nosím ho v nosiči. Napriek tomu sme na vyprázdenie museli používať rektálnu rúrku.

Pred mesiacom začal kakať sám. Odvtedy sa mu však zhustla stolica a nevie ju sám vykakať. Keďže je na MM, neviem to ovplyvniť ani jeho stravou, začali sme mu dávať vodu aby zmäkla.

Rúrky sa bojí, keďže ho kakanie asi boli.

Ako mu môžem kojením, úpravou, podávaním inej stravy či tekutín pomôcť?

Príkrmy sme chceli začať od 6. mesiaca.

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som vodu nedávala stále. Upravte stravu seba - ovsené vločky, slivky, viac pite tekutín a jemu možno ponúkajte častejšie.

Príkrmy aj vodu až po 6. mesiaci. Ak by bol problém aj po tomto, tak sa dá zopárkrát dať Duphalac sirup. Ale skúste radšej stravou svojou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas