Ako riešiť synechiu u skoro dvojročnej dcérky?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na synechiu u mojej takmer dvojročnej dcéry. Prvýkrát som ju objavila asi pred 8 mesiacmi, keď už bola blanka zarastania väčšia, a to od zadočku po malé pysky. Pretrhla som ju.

Boli sme na kontrole u detskej gynekologičky a tam povedala, že treba pozerať a silnejšie rozťahovať veľké pysky od seba. To som robila a dcére sa po cca 2 mesiacoch zase začala tvoriť blanka s rozmerom zatiaľ len cca 2 milimetre. Roztrhla som ju. Volala som s lekárkou a povedala mi, že treba len silnejšie rozťahovať. Vraj nie je na to žiadna masť, ani lieky či hormóny.

Dcéra to má zase a mňa už nebaví jej ubližovať a trápiť ju. Na nete som čítala, že sú aj hormonálne maste.

Je niečo, čo nám môžte odporučiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

gynekológovia radia rozrušovať tzv "natupo". To znamená tak ako Vás gynekologička poučila.

Pri bolestivosti je vhodná aplikácia Mesocain gélu pred takouto procedúrou, potom ošetrovať Infadolan mastičkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas