Ako sa zbaviť prekyslenia organizmu u dieťaťa?

Zodpovedané
3. dec 2019

Dobrý deň,

môj 8 ročný syn má DMO a prijíma iba mixovanú stravu. Stravu má síce celkom pestrú, ale často jedáva sladkú stravu. Je dosť problém dostať do neho ovocie a zeleninu v surovom stave. Mám pocit, že má prekyslený organizmus. Za deň vypije cca 1,5 l prevažne vody. No cez deň sa mu stáva bez ohľadu na to kedy jedol, že ho trápi grganie. Ako keď ma človek kyselinu. Reflux nemá. Je veľmi ťažké zmeniť stravu. To, čo mu nechutí, tak nezje. Nevie povedať, čo ho trápi. Váži 16,5 kg.

A doplnok rozpustný vo vode mu uľaví?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa mú vracia strava reflux má. Ak grgá - je to skôr zapríčinené zvýšeným hltaním vzduchu pri konzumácii jedla.

Môžete skúsiť nasadiť Espumisan 3x denne 2 tobolky. Určite mu nedávajte žiadne bublinkové nápoje, iba obyčajnú vodu/čaj.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas