Ako vyriešiť 5-týždňov trvajúci kašeľ u môjho syna?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

môj 7-mesačný syn má už 5. týždeň suchý, dráždivý kašeľ. Začalo to, keď sa mu prerezali horné zúbky. Mal zatekajúce soplíky, ktoré prešli do kašľa. Bola som vtedy s ním aj u našej pani doktorky, ktorá ma ubezpečila, že to prejde. Vraj to môže trvať dlhšie. Keď už mal kašeľ 3. týždeň a v noci sa mu stav zhoršil tak, že sa naň aj budil a dusilo ho, išla som s ním opäť k lekárke. Zistila, že má zúžené priedušky a odporučila nasadenie inhalačného lieku Ventolin, aby sa mu priedušky roztiahli. Pomohlo mu to, boli sme minulý týždeň na kontrole. Pediatrička vravela, že má priedušky už v poriadku, ale keďže kašeľ ešte stále pretrváva, mám pokračovať s Aerius sirupom a môžem mu dávať aj Stoptussin kvapky. Mne sa však ten kašeľ nejako nepozdáva, keďže trvá tak dlho.

Čo robiť?

Čo mu dať proti kašľu, aby mu už konečne prešiel?

Ďakujem

Dobrý deň,

je pod dohľadom pediatra, nezasahovala by som ničím iným do liečby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas