Ako vyriešiť problém so zápchou u 4-mesačného bábätka?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

môj 4-mesačný synček má zápchu a bez pomoci rúrky alebo teplomeru sa nemôže vyprázdniť. Trvá to už asi týždeň. Nakoľko sa mi narodil v 34. týždni chodíme pravidelne na kontroly do pediatrickej ambulancie. Zdá sa byť všetko v poriadku. Na začiatku syn užíval Maltofer, ten sme už vysadili, lebo krvné testy boli v poriadku. Okrem zápchy býva často nervózny, dostáva záchvaty plaču a narieka aj polhodinu vkuse. Počas zaspávania na mojich rukách som si všimla, že sa "pučí" ako keby chcel kakať, ale nemôže. Bruško mu masírujem, cvičím s ním, polohujem, ale nepomáha to. Za posledný týždeň trochu schudol kvôli zápche, váži 5,5 kg a vypije aj 150 ml mlieka.

Ako vyriešiť problém s jeho zápchou?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť pridať probiotiká Probiofix, inak niet čo robiť. Masírujte, cvičte nožkami, polohujte ako robíte. Ostatné chce čas, kým sa trávenie ustabilizuje.

Ak mu treba pomôcť rúrkou, tak pomôžte. Snažte sa, ale nie na dennej báze.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas