Ako znížiť horúčku u trojročného syna?

Zodpovedané
26. jan 2020

Dobrý deň,

môj trojročný syn má druhý deň horúčku 39°C. Po podaní čipku Nurofen mu do hodinky trošku klesne. Ale po troch hodinách stúpne na 39°C. Skúšala som aj zábaly, ale to isté. Po chvíli teplota 39°C.

Dnes po užití Paralenu tablety, sa do pol hodinky vyzvracal.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dávkovanie Nurofenu robíte podľa váhy?

To znamená 10mg/kg - 3 ročný chlapček môže mať tak 16 kg to znamená, že vyžaduje 160 mg Nurofenu 100mg/5ml. T.j ten detský do 6 rokov - treba dať 8 ml, dávku môžete opakovať každých 8 hodín. Toto je najčastejší problém, prečo teplota neklesá efektívne.

Ak však stúpa opakovane v takom krátkom intervale a robíte všetko správne, treba vyhľadať lekára.

Ak by ste zvolili Paralen - ak po tabletky vracia - tak treba dať čipku /to sú 100mg čipky/ - takže dať 1,5 čipky do zadočku. Paralen môžete dávať každých 6 hodín.

Ak interval medzi teplotami je menší ako stanovený čas (8 resp. 6 hodín) a teplota stúpne nad 38,5 st C, tak môžete 4 hodiny po Paralene dať Nurofen sirup.

Zábaly dávame na hrudník - postup ako a celkovo postup pri znižovaní teploty nájdete v tomto článku - https://www.modrykonik.sk/zdravie/horucka/

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas