Akú ochranu pred slnkom máme zvoliť pre 9 mesačnú dcérku pri kúpaní sa v bazéne?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

pre 9 mesačnú dcérku máme nachystaný detský bazén celý v tieni pod slnečníkom.

Je potrebné, aby pri kúpaní mala oblečené kombinézové plavky s UV ochranou?

Je potrebné pod také plavky použiť aj opaľovací krém?

Máme aj veľký bazén s chlórovanou vodou, ktorá má 30 stupňov.

Môžeme ju v ňom na chvíľu nechať zaplávať?

Samozrejmosťou je veľká opatrnosť, dospelý vo vode s ňou a poriadne detské koleso s popruhmi, ktoré sa neprevracia.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne môže plávať aj v 30 stupňovom bazéne (na detskom plávaní, kde sú deti 45 minút je teplota 31 - 32 stupňov). Takže nemusí byť tak dlho, ale viackrát po chvíľach zvládne. Ak nie je atopik (chlór robí koži zle) a vždy po kúpaní ju presprchujte aj syndetom.

Ak je bazénik pod slnečníkom, nemusí mať plavky a ani krém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas