Akú odporúčate prevenciu proti kolikám?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

som maminkou týždňového chlapčeka - prvorodička.

Ako môže pomôcť synčekovi v predchádzaní koliky?

Syna dojčim a dokrmujem UM Nutrilon HA1.

Odporúčate mi piť preventívne feniklový čaj a vylúčiť komplet mliečne výrobky?

Ďakujem

Dobrý deň,

prevencia neexistuje. Bábätko buď koliky mať bude alebo nebude. Vy ako dojčiaca matka môžete jesť všetko. Odsledujete si, či na niečo nezareaguje, ale je zbytočné dopredu niečo vyraďovať.

Ak bábätko koliky mať BUDE (Má ich 1 z 5) kúpite probiotiká Biogaia, budete ho veľa nosiť, pestovať, dojčiť, koža na kožu a budete čakať kým prejdú.

Čaj piť vy môžete - dieťatko v žiadnom prípade. Buďte najmä v pohode, tešte sa zo zdravého synčeka.

Čo je ešte výborné (ale nie dokázané ako účinné v prevencii) sú baby masáže - 3x denne po 5 - 10 minút masírovať bruško okolo pupku v smere hodinových ručičiek, postupne zväčšujúce sa krúžky, primeraným tlakom.

Budete mať pekný spoločný čas, bábätku sa pri tom prihovárajte, spievajte a bábätku pomôžete s trávením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas