Aký fľak to má môj syn nad riťkou?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

včera sa môjmu malému vyhodil na chrbáte nad riťkou fliačik. Myslela som si, že sú to potničky. Dnes sa mu to zväčšilo a má to ako keby všetko zliate do seba.

Môže to byť ekzém alebo alergia na plienky?

Mastila som mu to Sudokrémom a plienky máme z Lídla.

Máme navštíviť nášho pediatra?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skúste rybaciu masť, tá je na zaparenina často účinnejšia ako Sudocream. Uvidíte ako to bude reagovať na ňu.

Zároveň môžete okolie "okúpať" v slabo vylúhovanom repíku. Potom dobre premastíte - Excipialom, alebo niečim na detskú pokožku. A to aj 3x denne.

Ak po tomto postupe do pondelka neuvidíte zlepšenie, choďte k obvodnému lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas