Aký je Váš názor na návštevy bábätka v prvých dňoch života?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

čakáme chlapčeka, ktorý sa má narodiť o 3 týždne. Ocko pochádza z iného mesta, ktoré je vzdialené 400 km. Jeho mamka, sestra a jej dve deti (9 a 3 roky) by chceli prísť k nám na návštevu do trojizbového bytu na štyri dni, aby videli malého ešte kým budeme v šestonedelí. Ešte nevieme ako bude malý spinkať, ani ja ako sa budem cítiť po pôrode.

Ja sa na to proste bohužiaľ necítim a termín som posunula na koniec augusta, keď bude mať malý 2 mesiace. Za to som bola skritizovaná, že im nedovolím vidieť dieťa v prvých dvoch mesiacoch života.

Aký je Váš názor na návštevy bábätka v prvých dňoch života?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že vy ako jeho maminka máte plné a legitímne právo rozhodnúť o tom ako budú prebiehať Vaše prvé týždne so synčekom a nemusíte riešiť "debilné" keci kohokoľvek okolo.

Ste budúca matka. Synček je "Vaša krv" a nikto iný nemá právo sa starať do Vašej predstavy o šestonedelí, výchove atď.

Ak bude dobre spinkať a vy sa budete cítiť dobre, tak rodine zavoláte, že môžu prísť aj skôr. Vysvetlite im to možno takto. Možno to pochopia, možno nie, to už je ale ich problém, nie Váš.

Plne Vás podporujem vo Vašom asertívnom nastavení a držím palce k pôrodu ❤️

Veľa zdravia!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas