Aký je Váš názor na obriezku u 2,5 ročného chlapca?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý večer,

mám 2,5 ročného chlapca a od pol roka preťahujeme pipík ako kázal pediater. Kožka ide pekne dole, myslíme si, že ho nič nebolí. Samozrejme mrnčí, ale to robí aj pri strihaní nechtov.

Partner by mu chcel dať urobiť obriezku. Ja sa toho veľmi bojím.

Aký je Váš názor na obriezku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že u Vášho chlapčeka nie je na to tohto času dôvod.

Ak sa predkožka nebude cez pipík dať pekne celá stiahnuť do 3 rokov, tak Vám najprv obvodný lekár odporučí mastičku na uvoľňovanie.
Ak to nepomôže, potom sa pristupuje k operačnému riešeniu, avšak zatiaľ to nie je v tomto veku, z tejto indikácie nutné.

Všetko robíte správne, pokračujte v tom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas