Aký problém znamená horúčka bez iných príznakov?

Zodpovedané
23. sep 2019

Dobrý deň,

moja štvorročná dcérka má od včera obeda teplotu, ktorá sa pohybuje sa od 36,9 do 38°C. Večer jej vystúpila až na 39°C. Podali sme Nurofen sirup a teraz má teplotu okolo 37,5°C. Žiadne iné príznaky nemá. Pred dvomi rokmi prekonala vraj piatu chorobu, takže tá to už nebude. Inak je čulá a nič ju nebolí. Pekne je, pije a hrá sa.

O čo by mohlo ísť a kedy ísť k lekárke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

k doktorke choďte, ak bude jej stav zhoršený - známky dehydratácie, bude spavá, nebude sa mimo teploty zaujímať o okolie, alebo ak teplota bude viac ako 3 dni nad 38,5 °C, respektívne ak bude pretrvávať aj dnes nad 39 °C.

Lekárka ju vyšetrí a urči diagnózu a podľa toho aj liečbu dcérky. Či ide o virózu a teda iba znižovanie teploty, pokoj doma, tekutiny a vitamíny, alebo ide o bakteriálnu infekciu s nutnosťou k inej aktívnej liečbe.

Teplota od 36,9 do 38 °C nie je na znižovanie, je ešte organizmu prospešná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas