Bábätko zaostáva v psychomotorickom vývine. Bude v neskoršom veku zaostalé?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom psychomotorického vývinu.

Ak bábätko zaostáva v psychomotorickom vývine, má slabšie svaly a potrebuje cviky, tak bude v staršom veku zaostalé?

Bude potrebovať viac pomoci ako bežné deti?

Kedy má zvládnuť druhé vzpriamenie?

Je to už pre 6. mesiacom, počas 6. mesiaca, alebo pred dovŕšením 7. mesiaca?

Ďakujem

Dobrý deň,

vôbec to tak nemusí byť.

Drvivá väčšina bábätiek, ktoré v dojčenskom veku zaostávajú a cvičením sa stav upraví, je neskôr úplne normálne vyvýjajúcich sa detičiek.

Druhé vzpriamenie väčšinou už pred 6. mesiacom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas