Aké vitamíny sú dobré pre vývin plodu?

22vlasticka
29. okt 2010

Ake vytaminy su dobre pre vyvin plodu? aky sport alebo cviky su dobre? Som na zciatku druheho mesiaca tehotenstva.

luciferova
29. okt 2010

najlepsie vitaminy su prirodne - jedz vela ovocia, zeleniny, chude maso, ryby. ziadne umele vitaminy ich nenahradia. so sportom by som bola velmi opatrna

prijemne tehulkovanie 🙂

zivika
29. okt 2010

tiez som za prirodne vitaminy...popripade sa porad s gynekologom, urcite sleduje tvoj krvny obraz, ak nahodou este nie, urcite bude a pokial zisti, ze ti nieco chyba, sam ti to predpise...

maggie2
29. okt 2010

vYtamíny !!! moje nervy 😝 Ale ina dobrý vitamínový komplex je ELEVIT. V počiatočných štádiách tehotenstva je dôležitá hlavne kyselina listová. A treba dávať pozor na predávkovanie niektorými vitamínmi práveže môžu poškodiť plod

andrea487
29. okt 2010

ja som brala centrum maternu,ale jedla som veelaa ovocia zeleniny ,a snažila som sa jest a pit vsetko zdravé,výborné su tie mami drinky oni obsahuju takisto kyselinu listovu ktorá je velmi doležitá a najma v 1trimestri. 🙂
a sport no urcite by som nerobila to pricom možes spadnut typu korculovanie... 😕
ale nejaké cviky na fit lopte,alebo ked pojdes do posilky na pás alebo orbitrek tak to jev pohodke,ci tenis,sqash 🙂 ...

barborkach
29. okt 2010

ja som zasadne len za prirodne vitaminiky...neviem naco zbytocne davat do seba tabletky, ked sa to v pohode da aj bez nich!!! 😉 zeleninou a ovocim sa neda predavkovat a daju tvojmu telu i babu urcite vsetko potrebne! aj ked niekomu je pohodlnejsie zhltnut jednu tabletku a ma to...ja som proti... nase mamky nejedli vitaminove tablety a aha ake sme zdravucke :D

ludka140281
29. okt 2010

odporucam kyselinu listovu a pyridoxin 😉

moniciak
29. okt 2010

ja sa napchavam ovocim a zeleninou ale beriem aj calibrum mami to az od druheto trimestra ako vyzivovy doplnok odporucam ti ich ak hladas nieco podobne 😉 co sa sporzu tyka ziaden nepraktizujem a neviem ci je to v prvom trimestri vobec odporucane... to musia vediet sportovo zalozene maminy 😀

alexandrah
30. okt 2010

hm, nie vsetky deti su zdravucke, co ich mamky nejedli vitaminy ... urcite kyselina listova, a aj ja beriem pyridoxin ... v poslednom trimestri mozno to calibrum vysadit, velmi potom rastu a priberaju deti, este v brusku ... a rodit 5 kilove dieta nie je bohvie co ... ale to ti asi poradi lekar ... so sportom, no nesportove maminy ti napisu, ze urcite nie, je to nebezpecne, ale aj lekari ti povedia, ze sport je len super, aj pre pohodu a fyzicku pripravenost maminy, aj babatka, aj na porod budes lepsie pripravena, das sa skorej dokopy po, ... jasne ze nie zataze ako pred tehu, vyvarovat sa nebezpecnych sportov, koli padu, ale take, co ta moc neunavia, len mas dobry pocit, ze si si zacvicila ... tusim aj byciklovanie opatrne ... ale inak ,,, urcite ano ...ak si daco robila predtym, tak v tom porkacuj, mozno trosku zmierni, ale ak sa citis dobre, nie je dovod to vypustat ... aJ mne lekar radil ... ze sport len dobre urobi ...a jasne aj v prvom trimestri, ak nemas nejaky lekarsky dovod, ze nie ... 🙂

janzurka
30. okt 2010

Ja som pouzivala a pouzivam Femibion, odkedy som ho zacala jest, krvne testy som zacala mat vyborne (predtym som mala problem s nedostatkom zeleza) + obsahuje kyselinu listovu. Odporucam 🙂

eli2
6. dec 2010

Ja som pred otehotnením veľa športovala, a tak som si nevedela predstaviť, že sa nebudem 9 mesiacov poriadne hýbať. Našla som v kníhkupectve knižku – Joga v tehotenstve. Je tam množstvo obrázkov a opis jednotlivých cvikov, okrem toho je vytvorených niekoľko zostáv cvičení, podľa toho, v akom štádiu tehotenstva sa žena nachádza. Veľmi mi to vyhovovalo. Multivitamíny Calibrum som brala celé tehotenstvo. Teraz, keď plánujem ďalšie bábätko som sa rozhodla brať Perinatal od Multi Tabs. Mala som počas prvého tehotenstva hrozné problémy so zápchou a nakoniec aj zlatú žilu :o(. Perinatal obsahuje okrem vitamínov a minerálov aj probiotiká a poznám baby, ktorým s tehotenskou zápchou super pomohol.
Naša bambuľka je strašne svetlý typ (po mne :o)). Blond vlasy, biela pokožka, modré oči ... už v pôrodnici mi povedali (keďže bola jediné blonďavé dieťa na oddelení), že bude zázrak, ak nebude mať žiadne kožné problémy. Probiotiká užívané v tehotenstve dokážu údajne prakticky preprogramovať imunitný systém bábätka, a tak sa znižuje riziko, že dieťatko bude mať neskôr atopický ekzém, až na polovicu. Chcem to vyskúšať, lebo keď čítam na príbalových letákoch, čím všetkým mám malú natierať, je mi z toho zle.

soldi
6. dec 2010

ahoj, ja som tiez pred tehu sportovala- volejbal, ale ako tehotna nehroziii 😀 ale co sa odporuca su dlhe prechadzky, je to dobre aj na cievny system, a ze vraj, ked sa zena vela hybe, tak dietatku sa tvori viac mozgovych buniek, lebo je viac okyslicene 🙂

vitaminy som brala v 1.trimestri calibrum baby plan- ono sa niekomu lahko povie, ze jedz vela zeleniny a ovocia, ale su baby, co prve tri mesiace prevracaju, takze to je celkom problem.

ja som nastastie nevracala ani raz a prave naopak som stale mala chut na zeleninu a ovocie, ale aj tak som pre istotu brala aj to calibrum. teraz mam calibrum mamy, ale dam si len sem tam, ked si spomeniem 🙂

vejula
6. dec 2010

ja som brala centrum materna DHA je draha ale asi najkvalitnejšia, no a ešte pregnium tiež obsahuje to DHA

andika10
6. dec 2010

prírodné su najlepšíe, ja som nejaké ale brala ale len po jednej tb. namiesto dvoch a nie pravidelne, lebo som čakala dvojky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre