Čím je spôsobený problém s pohybom dieťaťa?

Zodpovedané
16. nov 2020

Dobrý deň,

mám 12 mesačnú dcéru, ktorá už niekoľko týždňov chodí za rúčky. Priam behá, že s ňou pomaly nestačím držať krok. Dnes, keď chodí, tak je to veľmi opatrne, pomaly. Keď urobí neistý krok, tak sa celá trasie. Nôžky pri prebaľovaní ma pokrčené. Inokedy som jej ich musela pokrčiť v kolienku, aby som ju obliekla.

Môže to mať nejaký súvis so 6. chorobou, rastom zúbkov alebo s diagnostikovanou salmonelou?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko hodnotiť stav počas jedného dňa. Súvis to môže mať so slabosťou organizmu, ktorý môže súvisieť s ochoreniami - aj šiesta choroba (ak sú alebo bolo vysoké teploty a dehydratácia) , aj salmoneloza (ak sú akútne hnačky a dehydratácia).

S rastom zúbkov skôr nie, resp som sa s takýmto prejavom zatiaľ nestretla.

Pri pretrvávaní trasu končatín treba navštíviť lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas