Čo znamená pravidelné kopanie nohou u 6 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
9. mar 2021

Dobrý deň,

moja 6 mesačná dcéra veľmi často opakovane kope jednou nohou (ohýba v kolene a naráža ňou o druhú nohu). Vyzerá to ako taký tik.

Môže ísť o nejaký neurologický problém, alebo je to skôr nejaká jej hra a prejav emócií?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi by som dieťatko chcela vyšetriť. Neviem, či ste už mali 6 mesačnú prehliadku, ale bolo by dobré to vašej pani doktorke spomenúť, nech si to na dcérke pozrie.

Vhodné je natočiť to na mobil predtým ako pôjdete pani doktorke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas