Hrčka na prsníku 6 mesačného dievčatka. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

mám 6 mesačné dievčatko, ktoré má od malička hrčky v prsníkoch. Znormalizuje sa to a neskôr opäť to isté. Je kojená. Zatiaľ jej kuracie mäso nedávam.

Na vyšetrenie by som mala ísť o 2 týždne. Doktorka mi hovorila, že to môže byť z hormónov. Poslala ma na endokrinológiu.

Môže mať súvislosť s tým aj jej dĺžka?

Ja mám 171 cm a priateľ skoro 2 metre. V 6. mesiacov mala 64 cm, narodila sa s 51 cm. Má cez 8 kg.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kojené bábätká môžu mať v dôsledku Vašich hormónov naozaj takéto hrčky, alebo nerovnomernosti veľkosti v prsníčkoch. Je potrebné to sledovať. Ak by stav trval aj po 2 rokoch, spraví sa sono.

Čo sa týka váhy - je pekná, a dĺžka je úplne bežná, ja osobne nevidím z tohto dôvodu vyšetrenie endokrinológom a už vôbec nie u dieťaťa pod 3 roky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas