Je možné vystaviť pandemickú OČR na 9 ročné dieťa?

Zodpovedané
11. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pandemickej OČR.

Syn má 9 rokov a škola je zatvorená. Doktorka povedala, že vystaví OČR pre zamestnanca, ale na diagnózu. Nie na zatvorenie školského zariadenia. Vraj sa to nedá.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo vyhláške je to nasledovne:

Nárok vznikne, ak sa poistenec stará o:

Zdravé dieťa do dovŕšenia 11. rokov veku (10 rokov + 364 dní) – ak boli detské jasle, materská škola alebo škola, ktoré dieťa inak navštevuje uzatvorené rozhodnutím príslušných orgánov (nie zo zákona), alebo v nich bolo nariadené karanténne opatrenie. Netreba potvrdenie pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas