Je normálne, aby malo dieťa pri angíne 7 dní teplotu?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň

syn dostal v nedeľu večer pred týždňom teplotu. V pondelok sme išli na pohotovosť a vrátili sme sa s tým, že má škaredú angínu. Lekárka mu dala Ospen, plus dokúpila som mu Solmucol na kašeľ.

Teplotoval stále (strop 39,6°C) a každé 4 hodiny sme striedali liek na horúčku s tým, že po podaní klesla na 37°C. V stredu a vo štvrtok prišlo zlepšenie a len 1x do dňa stačilo dať liek od teploty.

V piatok už naspäť vysoké teploty každé 4 hodiny. Hneď som volala doktorke a zmenila mu antibiotiká na Klacid a pridala Erdomed na kašeľ. CRP mal menej ako 5 a zobrala mu výter z hrdla (výsledok nemáme zatiaľ). Stále má teploty.

Je v poriadku, aby malo dieťa pri angíne 7 dní teplotu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné, ak prvé antibiotiká neboli zvolené správne. Resp. ak nešlo o typickú bakteriálnu ale netypicú bakteriálnu či vírusovú infekciu.

Treba sledovať stav dieťaťa a konzultovať s lekárom, ktorý dieťatko vyšetruje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas