Je normálne mať pri očnej chrípke niekoľko dní horúčku?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

moja dcérka začala mať v piatok vysoké horúčky a dvakrát zvracala. V sobotu ráno už mala zlepené oči. Nevedela ich otvoriť, tak sme išli na pohotovosť. Detská doktorka nám potvrdila, že je očná chrípka. Hneď dala antibiotickú masť a Solmucol na vykašliavanie.

V pondelok na kontrole u obvodnej bol pridaný ešte Pamycon na hlieny v nose. Znepokojuje ma to, že dcéra má stále horúčky. Denne je dávam len raz Paralen. Horúčku má buď pred večerom alebo v noci.

Je toto normálne u očnej chrípky?

Za odpoveď ďakujem

DObrý deň,

očná chrípka neexistuje.

Asi Vám lekárka povedala, že máte chrípku /alebo inú virózu/ s čím aj súvisia ostatné symptómy - výtok z nosa, kašeľ a teploty, vracala asi pri vysokých teplotách /niektoré deti tak reagujú/.

Pri virózach býva prítomný aj výtok z očiek, ale ide o virózu respiračného /dýchacieho systému/ - nie očnú. Teda aspoň ja som o takej ešte nepočula.

Ak teploty trvajú viac ako 3 dni, je potrebné vyšetrenie CRP, aby sme sa uistili, že nejde o bakteriálnu infekciu, na ktorú tieto lieky, čo máte už nezaberajú, ale je potrebná antibitická liečba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas