Je nutné riešiť žmurkanie s odborníkmi?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

14 mesačná dcéra asi mesiac zvykne občas silno žmúriť obe oči naraz. Najčastejšie to robí pred poobedným spánkom alebo večer. Vloží si do úst cumeľ a hneď to párkrát urobí. Silno žmúri obe očká a párkrát zasebou to zopakuje. Aj mimo toho občas, ale najčastejšie sa to deje vtedy, keď si dá do úst cumeľ.

Môže to mať neurologický pôvod alebo problém s očami?

Inak je zdravá, nenavstevujeme žiadnych odbornikov. O mesiac máme poradňu.

Je potrebné to riešiť skôr, alebo to stačí zatiaľ pozorovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

neurologický pôvod nepredpokladám. Vidím skôr súvis s únavou či cumľom.

Ak by to robila opakovane cez deň mimo únavy, zvažovala by som očné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas