Je stravovanie nášho 18 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
12. feb 2020

Dobrý deň,

chcela som sa opýtať či je v poriadku stravovanie 18 mesačnej dcéry.

Ráno po zobudení vypije cca 220 ml umelého mlieka z fľaše. O 8.30, po deviatej hodine ráno si dá na raňajky - chlebík natretý s čerstvým syrom, k tomu na kocky nakrájaný tvrdý syr a niekoľko malých cherry rajčín. Je toho celkom dosť. Potom chodíme von na prechádzku a okolo dvanástej hodiny jej dám ovocie. A to polovicu jablka, kúsok banánu, prípadne si vypýta ešte samotný chlebík.

Potom ide spať a po zobudení cca okolo 15. hodiny zase 210 ml mlieka z fľaše a okolo 16. hodiny má uvarené jedlo - mäso, zemiaky, zeleninu, príp.rybu. Ostatné prílohy, jedáva neskôr.

Je takéto stravovanie v poriadku?

Medzitým si dá z pohára aj čistú vodu a večer pred spaním kašu a zase mlieko.

Ďakujem

Dobrý deň,

strava nie je úplne ideálna. Skúste ju pozmeniť takto:

  • po zobudení mliečko
  • raňajky sú fajn
  • po prechádzke jej dať uvarenú polievočku (po nej spánok)
  • po zobudení varené jedlo - mäsko s prílohou, zeleninu, rybu, vajíčko atď, čo robievate
  • potom môžete ešte na večeru jogurt, chlebík a zeleninku, mliečnu kašu?

A ak vyžaduje mliečko pred spaním - takže to ako dávate.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas