Je v poriadku nepravidelné dýchanie 11 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

syn má 11 mesiacov a párkrát som si v noci všimla, že nepravidelne dýcha. Ako keby na pár sekúnd prestal dýchať a potom zase začal normálne. Párkrát sa to opakuje a sem-tam sa stane že sa zobudí potom s plačom.

Čo to znamená?

V poslednej dobe som si všimla, že sa často zadíva ako keby do blba. Trvá to pár sekúnd - možno 10. A čím ďalej, tým viac sa to opakuje.

Mám to povedať pediatričke, alebo je to u deti bežné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v noci, resp. počas spánku, je zmena dýchania normálna. Je to bežný prejav.

Čo sa týka zahľadení, neviem. Nie je za Vami niečo, vníma vtedy na oslovenie, zvuk, dotyk? Na ročnej prehliadke by som to pani doktorke spomenula.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas