Je v poriadku žltá farba stolice u 2-ročnej dcérky po viróze?

Zodpovedané
21. nov 2022

Dobrý deň,

dvojročná dcéra mala brušnú virózu. Jednu noc vracala a následne mala 4x vodnatú stolicu. Bola na prehliadke u lekárky. Tá jej predpísala Hylak forte a stolica sa jej upravila. Asi 6 dní po viróze, kedy už mala relatívne normálny jedálniček, stále bez mlieka a mliečnych výrobkov, zjedla na večeru celé jablko, prvý raz aj so šupkou. Hneď od rána mala vetry a 3x kašovitú stolicu so šupkami, odmietala jedlo celý deň. Počítam, že to spôsobilo práve to celé jablko. Na ďalší deň sa už nesťažovala na bolesti bruška, stolica má normálnu konzistenciu, ale je žltej farby.

Je žltá farba stolice v takomto prípade normálna?

Mám to riešiť s pediatrom?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to súčasťou ochorenia, ktoré dcérka prekonáva - gastroenteritída. Ľudovo povedané črevná viróza.

Riešiť žlté sfarbenie nie je potrebné. Pokračujte v liečbe probiotikami, chce to ešte čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas