Je vhodná klimatizácia v spálni, kde spí 10-mesačné bábätko?

Zodpovedané
7. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom klímy.

Je vhodné mať zapnutú klímu počas noci v miestnosti, v ktorej spí 10-mesačné bábätko?

Ak áno, je tým pádom potrebná čiapočka?

Na koľko stupňov má byť nastavená?

Klímu zatiaľ používame len na ochladenie miestnosti pred spánkom. Ochladíme na cca 21,5°C, no pokiaľ prídeme do izby my s manželom, už je tam pomaly 24°C.

Ak by teda klíma vhodná nebola, odporúčate, aby dcéra mala oblečené na spánok pri teplote 24°C?

Potí sa hlavne vzadu na hlavičke a krku. Mám pocit, že sa kvôli tomu nadránom budí - mokrý golierik na bod a studený spotený krk.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri 21°C pyžamko s ponožkovým ukončením, čiapočka nie je potrebná. Odsledovať si podľa jej, či aj spací vak, alebo stačí bez.

Ak nemáte spací vak a bola by náhodou studená, tak priobliecť body pod pyžamko a naopak ak by sa stále potila, tak dávať pyžamko bez ponožtičiek.

Nastavenie klimitazácie samozrejme tak, aby nefúkalo nejako priamo na dcérku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas