Je vhodné natierať teraz cez leto dieťatko po kúpeli kokosovým olejom?

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

je vhodné natierať teraz cez leto dieťatko po kúpeli kokosovým olejom?

Sú celkovo oleje vhodné na suchšiu pokožku dieťaťa?

Syn má rok aj 3 mesiace. 🙂

Ďakujem.

Dobrý deň,

oleje celkovo, a ani oleje tohto typu za mňa vôbec nie sú vhodné (pokožku nepremastia, vytvárajú na nej mastný film a navyše "prírodné" oleje môžu spôsobovať škaredé kožné reakcie). Kúpte radšej dobrú dermatokozmetiku z lekárne a krémujte ho (ak nemá problémy) napríklad 3x týždenne. Osobnú dobrú skúsenosť mám s Bioderma Atoderm radou aj pre zdravé deti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas