Každodenná bolesť bruška v okolí pupka 6 ročnej dcéry. O aký problém ide?

Zodpovedané
24. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 6 ročnej dcéry, ktorá máva od januára každodenné bolesti bruška v okolí pupku.

Najskôr bývali iba na večer. Vo februára mala bez vyšetrení nasadený Vermox. Ten vybrala a chvíľu bolo dobre. V máji sa to zase začalo, ale je to aj cez deň a aj večer.

V júni bola vyšetrená stolica a všetko bolo ok. Problémy pretrvávajú. Bolesť je aj cez deň, niekedy až večer, resp. až v noci. Nie je to nič strašné, aj sa hrá aj papá normálne.

Aj keď sme skúsili diétu, tak sa to nezlepšilo. Posledne 2 týždne už mala aj taký stav, že jej bolo na vracanie, ale nevracala.2x si sťažovala na
bolesť hlavy. Teplotu nemala. Ešte sa občas sťažuje na bolesť nohy a kolena.

Môže to spolu súvisieť?

O aký problém ide?

Máme to riešiť s pediatričkou?

Pred rokom mala zistenú zvýšenú hodnoty trombocytóza. A má 2 sleziny.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem aké vyšetrenia stolice boli.
Boli aj na Helicobactera?
Odobratá krv na celiakiu?
Potravinový set?

Všetko je možné cestou obvodnej lekárky, aj špecializovanej gastro ambulancie.

Ak bolesti bruška pretrvávajú takto pol roka, je vhodné také väčšie prešetrenie.

2 sleziny by nemali mať súvis s bolesťami bruška.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas