Má moja mesačná dcérka koliku?

Zodpovedané
5. sep 2019

Dobrý deň,

moja mesačná dcérka je kŕmená umelým mliekom. Jeden deň je z nej ukážkové bábätko, ďalší deň veľmi plače, sťahuje sa a vystiera nožičky. Myslím si, že ju bolí bruško.

V náručí sa utíši, aj to len chvíľkovo. Uvedený stav pretrváva. Bežne papá 90 ml umelého mlieka, ale posledné dni iba 50 ml a všetko vypľúva. Keď papá, tak sa jej mliečko vracia, alebo ho boľavo prehĺta.Je nekľudná, plačlivá. Zdá sa mi, že by aj papala, ale mám pocit, že ju to bolí. Odgrgne si pekne. Občas má slintavku, nevracia. Používame Espumisan a bruško jej natieram Pupíkom.

Ide o koliku?

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno dcérka má koliku. Je potrebná trpezlivosť a dávať lieky ako aj dávate - Espumisan 5x denne 25 kvapiek, masírovať v smere hodinových ručičiek.

U detičiek je vhodnejšie jedenie menších porcií,dieťa by nemalo piť hltavo - existujú aj špeciálne násadce na fľaše, resp. Antikolik. fľaše nap (antikolikové - informujte sa v lekárni).

Bohužiaľ,prvé tri mesiace treba pretrpieť. Potom sa to bude určite zlepšovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas