Má pediatrička právo vyradiť deti z evidencie?

Zodpovedané
27. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Od malička som mala svojho pediatra a potom som k nemu prihlásila svoje deti. Presťahovali sme sa, ale naďalej sme chodili k tejto doktorke. Nakoniec pani doktorka išla na dôchodok a jej agendu prevzala iná doktorka. Nemala som s ňou dobrú skúsenosť a napísala som si iba svoj názor tu na modrom koníku. Podotýkam, že som ju nezosmiešňovala a ani neurazila, nevyhrážala. Iba som napísala svoj názor. K dotyčnej pani doktorke som išla na kontrolu s dieťaťom a privítala ma s vytlačenú komunikáciou z modrého koníka. Povedala mi, že ona ma nechce vo svojej agende a že si mám nájsť do konca mesiaca iného lekára, lebo vyraďuje z evidencie moje deti.

Má na to právo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím, že má.

Pravdu povediac som sa však s týmto reálne ešte v praxi nestretla a neviem Vám teda povedať na 100%.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas