Mám dávať syna aj naďalej do jaslí, keď je opakovane chorý?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

16-mesačný syn navštevuje 3 mesiace jasle, ale prerušovane. Týždeň je v jasliach a týždeň doma kvôli chorobám (teplota, chrípka zuby). Najnovšie po týždni a 4 dňoch má v noci teploty 38 - 38,5°C, nemá kašeľ ani sople. Cez deň je v poriadku, bez teploty. Užíval už 2x antibiotiká, najprv kvôli víruse v nose a neskôr kvôli chrípke. Pije dostatok vody a nemá problém s jedením.

Môže to byť tentoraz zo zubov, alebo je to nejaký vírus v tele či baktéria?

Ako dlho asi trvá adaptácia na choroby v škôlke či vydržať a nedávať ho do jasličiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

adaptácia je úplne rôzna. Tento rok je navyše extremne silná vírusová sezóna a všetko to na nás nejako padá. Choré sú deti, škôlkari, jasličkári aj dospeláci. U synčeka momentálne môže ísť o zúbky, nakoľko je telota iba v noci okolo 38°C a nemá iné prejvay. Ale môže ísť aj o vírus (baktériu nepredpokladám).

Do konca roka by som o už do jasličiek nedala. Skúsila by som cez Vainoce dôkladné preliečenie, prípadne Imunoglukan začať brať (skonzultujte s lekárom).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas