Môže byť pri brušnej viróze teplota okolo 38°C?

Zodpovedané
19. júl 2019

Dobrý deň,

môj 5 ročný syn sa od poobedia sťažuje na bolesť bruška. Má aj telotu. Nezvracia, nehnačkuje. Nič neobvyklé nezjedol. Dala som mu Hylak, teraz spí.

Kedy musíme ísť pohotovosť?

Môže byť pri brušnej viróze teplota okolo 38°C?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

do obrazu brušnej virózy okrem bolestí bruška, riedkych stolíc, vracania, plynatosti patrí aj zvýšená teplota (niekedy aj cez 40st.C), nechutenstvo.

Teplotu treba znížiť podaním Paralen tbl podľa hmotnosti.

Na pohotovosť treba ísť pri dehydratácii, pri veľkých bolestiach bruška, ktoré neprechádzajú po uvoľnení vetrov, pri vracaní, ktoré nezvládate zastaviť (po vracaní vždy 2 hodiny pauza od akéhokoľvek príjmu cez ústa, po 2 hodinách začínaž s vodičkou po lyžičkách, postupne), ak dieťa nemočí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas