Môže dcéra dlhodobo užívať Dithiaden na atopický ekzém?

Zodpovedané
9. jan 2021

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra mala prvý rok života atopický ekzém. Potom zmizol až do jari 2020. Vtedy sa jej prejavil po celom tele. Odvtedy s ním bojujeme s krátkymi obdobiami zlepšenia. Svrbenie pretrváva neustále.

Dcéra mala problém spať, tak sme riešili možnosti. Skúšali sme Fenistil, ale žiaden účinok nemal (rovnako ako v minulosti). Bol nám odporučený Dithiaden, ktorý dávame dcére na spanie v dávke 1/2 tabletky v priemere každý druhý deň. Takto to trvá už od septembra 2020.

Je v poriadku dlhodobé užívanie Dithiadenu v takomto prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by išlo o dlhodobé užívanie kvôli atopickému ekzému, tak sa volia skôr antihistaminiká vyšších generácii, práve preto, pretože Dithiaden má sedatívny (uspokojujúci, uspávajúci) účinok.

Ak však chcete využiť túto vlastnosť tak pol Dithiadenu je dávať možné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas